Kredyt studencki


Jak wszyscy wiemy, studenci to populacja, która notorycznie narzeka na brak pieniędzy, oszczędza na jedzeniu i innych codziennych wydatkach. Z jednej strony nie ma co się temu dziwić, ponieważ podręczniki akademickie są naprawdę drogie a nie każdy student ma możliwość dorobić sobie po zajęciach. W lepszej sytuacji są niewątpliwie studenci niestacjonarni, ponieważ oni mogą normalnie podjąć pracę, bo tylko w weekendy mają zajęcia. Studenci dzienni, mogą jedynie spróbować swoich sił w agencjach pracy tymczasowej, która od czasu do czasu przekaże im jakieś małe zlecenie. Jeżeli student nie ma możliwości dorobienia a potrzebuje pieniędzy, to może skorzystać z kredytu studenckiego. Jest on oparty na preferencyjnych zasadach.

Co to znaczy? Chodzi głównie o oprocentowanie. W związku z tym, że część odsetek pokrywa budżet państwa, student po zakończeniu studiów, spłaca kwotę niewiele większą niż dostał w trakcie studiowania. Żeby ubiegać się o taki kredyt, to trzeba być studentem w wieku do dwudziestu sześciu lat. Jeżeli już zostanie on nam udzielony, wówczas co miesiąc, będziemy otrzymywali określoną kwotę pieniędzy, która powinna nam wystarczyć na zakup książek, wyżywienie i kilka innych wydatków. Niestety nie ma możliwości otrzymania całej kwoty kredytu od razu. Zasady zostały ustalone dużo wcześniej i tylko w miesięcznych ratach możemy być wspomagani. Pieniądze z kredytu możemy przeznaczyć na dowolne cele.

Są osoby, która zaczynając studia, mają możliwości finansowe, żeby się bez problemu utrzymać, ale i tak zaciągają kredyt a miesięczne transze wpłacają na lokaty lub inne inwestycje finansowe. Pozwala to na zarobienie nie małych pieniędzy po zakończaniu studiów. Spowodowane jest to tym, że pieniądze zarabiają praktycznie od samego początku. Nie są to wówczas duże kwoty, ale po trzech lub pięciu latach, nazbiera się ładna sumka, która przewyższy odsetki od zaciągniętego kredytu. W ten sposób, niektóre osoby, mogą zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych bez żadnych problemów i wkładu własnego.

Powiązane: